Borsuk czy dzik?

Jednym z podstawowych kryteriów, na które trzeba zwrócić uwagę w momencie zakupu pędzla do golenia z włosia naturalnego, jest jego pochodzenie. Do wyboru mamy dwa gatunki zwierząt, z których się je pozyskuje, dlatego warto co nieco wiedzieć na temat różnic pomiędzy nimi, ponieważ są dość znaczące.

Do produkcji pędzli stosuje się włosie pochodzące od dzika oraz borsuka. Pierwsze z nich jest dość szorstkie oraz twarde, co daje naprawdę intensywne doznania podczas nakładania piany na twarz. Można śmiało powiedzieć, że fundujemy sobie przy okazji masaż. Jedną z wad, których nie możemy przemilczeć, jest to, że włosie na początku bywa dość łamliwe. Pędzel do golenia, w którym znajdują się materiały pochodzące od borsuka, charakteryzuje się dużo wyższą jakością, ale niestety i ceną. Co najważniejsze, jest ono bardzo miękkie i wytrzymałe. Przy jego pomocy bardzo łatwo można rozprowadzić pianę nawet na wrażliwej skórze. Warto przy tym wiedzieć, że wśród pędzli z włosia borsuczego, wyróżnia się klasy jego jakości.

Podsumowując, odpowiedni dobór pędzla do golenia nie jest trudny, ponieważ można uznać, że włosie naturalne to tak naprawdę tylko dwa rodzaje, które różnią się od siebie dość znacząco.