Co kryje się za nazwą „Pokemon?”

Pokemony to gry i seriale o różnorodnych Pokémonach, a także gra karciana Pokémon Trading Card Game, mangi na podstawie gier i serialu, ponad 20 pełnometrażowych filmów anime na podstawie serialu i aktorski film pełnometrażowy. Na bazie wszystkich wspomnianych dzieł kultury powstały gadżety Pokemon, dzięki którym fani mogą zaopatrzyć się w swoje ulubione Pokemony, w jakiej formie zechcą. 

Gry komputerowe Pokemon 

Pokemony wyróżniają się na polu gier komputerowych, które w większości są tworzone przez japońską, cenioną na całym świecie firmę Nintendo. Gry, które postały, dzięki Pokemonom to między innymi:
-„Pokémon: Let’s Go, Pikachu! i Let’s Go, Eevee!”,
-„Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire”,
-„Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition”,
-„Pokémon Sword i Shield”
Do puli stworzonych gier zalicza się również wiele innych zarówno starszych jak i młodszych tytułów. To kolejna przyczyna cały czas rosnącej popularności gadżetów Pokemon. 

Różne Pokemony

Stworki będące Pokemonami charakteryzują się tym, że różnią się od siebie praktycznie na każdej płaszczyźnie. Posiadają inne zdolności, cechy charakteru i interakcje z ludźmi. Do Pokemonów zaliczają się stwory o różnych imionach, w ich skład wchodzi między innymi: 
-Charizard,
-Caterpie,
-Pikachu,
-Butterfree.
W świecie przedstawionym Pokemon znajdują się również inne Pokemony, które różnią się od tych wcześniej wspomnianych. W sumie to w tym ogromnym, różnorodnym świecie wszystko jest inne i urokliwe, aby konsument został tutaj jak najdłużej.