Co trzeba wiedzieć o smoczkach do butelek?

smoczek do butelki

Smoczki do butelek stosowane są powszechnie od wielu dekad. Wyprodukowane są one z różnego rodzaju materiału. Można je kupić obecnie w wielu sklepach internetowych, jak i stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie. Wiele w tej kwestii zależy jednak od konkretnego producenta. Smoczek do butelki wyprodukowany przez renomowaną firmę będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. 

Smoczek na butelkę – co warto wiedzieć?

Warto na samym początku powiedzieć, że smoczek na butelkę to element pozwalający niemowlęciu pić mleko bądź inne płyny z butelki. Produkowany jest on z miękkiego, elastycznego materiału, najczęściej silikonowego bądź lateksowego. Co istotne, zamocowany jest do końca butelki, przez który pociecha pobiera płyn. Warto zauważyć, że smoczki do butelek są obecnie dostępne w różnych rozmiarach oraz kształtach. Celem jest dopasowanie ich do różnych etapów rozwoju dziecka oraz preferencji rodziców. Nierzadko są one płaskie bądź anatomiczne. Co więcej, mogą mieć też różne szyjki oraz wymiary. Dobrze wiedzieć o tym, że niektóre modele smoczków mają też dodatkowe funkcje. Mowa tutaj o specjalnych kształtach, które zapobiegają pojawieniu się problemu zdrowotnego pociechy. Do tego dolicza się również wentylacyjne systemy, które regulują przepływ powietrza i zmniejszają ryzyko przełknięcia powietrza przez dziecko.

smoczki do butelek

Smoczki do butelek

Jak się okazuje, bardzo dużo rodziców decyduje się na stosowanie smoczków do butelek. Ułatwiają one karmienie dziecka, zwłaszcza jeśli mowa o butelkach z mlekiem modyfikowanym bądź innymi płynami. Co więcej, smoczki mogą też pomóc w uspokojeniu pociechy, zapewniając jej poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu, co powinno być priorytetem dla każdej osoby. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nadmierne korzystanie ze smoczków do butelek może wpływać niekorzystnie na rozwój jamy ustnej dziecka. Dlatego ich stosowanie warto przedyskutować z pediatrą. Co więcej, smoczki mogą też zwiększać ryzyko wystąpienia próchnicy zębów. Bardzo ważne jest również to, żeby stosować je wyłącznie wtedy, kiedy są one potrzebne. Celem jest ograniczenie ich używania w sposób stopniowy, najlepiej razem z rozwojem pociechy. 

Smoczek do butelki dostępny jest w przystępnej cenie w wielu sklepach (np. na a-manada.pl). Najlepiej oczywiście postawić na uznanego producenta. Dzięki temu można mieć pewność, że jest on najlepszej jakości. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nadmierne stosowanie smoczków może wpłynąć negatywnie na rozwój jamy ustnej pociechy, co niestety jest dość powszechnym zjawiskiem.