Czy warto postawić na skarpetki adidas wykonane z jedwabiu?

Jedwab jak powszechnie wiadomo jest jednym z najmocniejszych włókien o naturalnym połysku, dlatego też tak wielu producentów skarpetek po niego sięga. Jedwab może pochwalić się doskonałą podatnością na farbowanie, dlatego też skarpetki adidas https://desportivo.pl/pl/c/Skarpety/67 zaskakują ciekawymi wzorami i mocnymi kolorami.

Gdzie sprawdzą się skarpetki z jedwabiu?

W dzisiejszych czasach skarpetki wykonane z jedwabiu zakłada się przeważnie do strojów wieczorowych. W tym konkretnym przypadku najbezpieczniejszym wyborem będą czarne i granatowe odcienie. Dla kobiet najlepszym wyborem są dość cienkie wersje, które zbliżone są do pończoch. W skarpetkach tych skóra prześwituje, dlatego też nie jest to dobry wybór dla panów. Cieniutka przędza jest także mniej wytrzymała, dlatego też większe jest ryzyko ich uszkodzenia.

Domieszki z innymi materiałami

Jedwabne skarpetki adidas bardzo często występują z domieszkami z wieloma innych surowcami naturalnymi. Można spotkać między innymi mieszanki z wełną, bawełną albo kaszmirem. W dużej mierze to właśnie dzięki domieszkom, można znacząco zredukować skłonność do pilingowania.

Skarpetki z lnu – czy warto?

Ciekawą alternatywą dla jedwabiu może okazać się len. Skarpetki adidas wykonane z lnu idealnie sprawdzą się przede wszystkim w sezonie letnim. Len zapewnia doskonałą oddychalność oraz chłód. Skarpetki tego typu doskonale pasują do lnianych spodenek, które w wakacje są bardzo modne. Jedyną wadą skarpetek jest niewielka elastyczność, dlatego też warto postawić na odpowiedni rozmiar.