Czy warto zakupić silikonowy żwirek dla kota?

żwirek silikonowy dla kota

Miłośników kotów nie brakuje. Posiadanie zwierzaka to jednak bardzo duża odpowiedzialność. Należy zapewnić mu nie tylko pożywienie, ale i różnego rodzaju akcesoria. Niezbędny okaże się zakup kuwety oraz odpowiedniego żwirku. Wiele osób stawia na żwirek silikonowy. Warto byłoby jednak poznać jego zalety oraz wady przed dokonaniem zakupu. Na szczęście, silikonowy żwirek ma sporo atutów. 

Żwirek silikonowy – poznaj jego wady

Żwirek silikonowy dla kota można zakupić w każdym sklepie zoologicznym, zarówno tym internetowym, jak i stacjonarnym. Wyglądem przypomina twarde i przezroczyste kryształy. Warto zaznaczyć, że ich struktura jest nieco porowata. Silikonowy żwirek nie jest niestety produktem pozbawionym wad. Przede wszystkim, niektóre koty po prostu nie akceptują tego typu żwirku. Silikonowe kulki wydają także dość charakterystyczne dźwięki podczas użytkowania. Niektórym zwierzakom może to nie odpowiadać. Jeśli więc kot nie chce korzystać z kuwety, w której znajduje się żwirek silikonowy, należy pomyśleć o jego szybkiej zmianie.

Jakie są największe zalety żwirku silikonowego?

Silikonowy żwirek dla kota posiada całkiem sporo zalet. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest więcej niż wad. Wśród atutów silikonowego żwirku wyróżnić należy przede wszystkim:

  • dużą wydajność
  • doskonałą absorbcję wilgoci
  • neutralizację nieatrakcyjnych zapachów
  • nieprzyklejanie się do kociej sierści

Żwirek silikonowy dla kota (dostępny po linkiem: https://www.e-sas.pl/zwirki) jest więc na pewno godny wypróbowania. Niemniej jednak, dobrze byłoby obserwować swojego zwierzaka. Wiele kotów dobrze reaguje na tego rodzaju żwirek, ale niektóre będą dłużej się adaptować. Istnieje także prawdopodobieństwo tego, że kot po prostu nie będzie chciał korzystać z takiego żwirku.