Czytelnik za granicą

polska księgarnia internetowa

Życie za granicą to ciężki kawałek chleba. Mimo, iż emigracja jeszcze kilkanaście lat temu jawiła się większości jako bilet do raju, rzeczywistość potrafi być zgoła inna. Po kilku latach spędzonych na obczyźnie zaczyna odczuwać się tęsknotę za własnym krajem, jego kulturą a nawet ojczystym językiem. To dlatego tak wiele osób, mieszkających za granicą sięga po polską literaturę – chcą bowiem czuć się nadal blisko kultury swojego kraju.

Polskie książki z wysyłką za granicę

Dużym zainteresowaniem cieszą się polskie ksiegarnie internetowe np https://rewolucja.co.uk/, zwłaszcza te, które mają opcję wysyłki książek za granicę. Nierzadko zdarza się, że emigranci mieszkają w enklawach – wówczas mogą złożyć na przykład zbiorowe zamówienie, w celu obniżenia kosztów przesyłki. Niestety, czas wysyłki towaru na przykład do Anglii, trwa znacznie dłużej niż na terenie kraju, w którym działa owa polska ksiegarnia internetowa.

Jak zdobyć polską literaturę, mieszkając za granicą?

Jeśli ktoś nie chce czekać na przesyłkę z Polski – bo na przykład na dniach wybiera się na urodziny do polskiej rodziny i chce im sprawić niespodziankę, może sprawdzić czy jakaś księgarnia internetowa UK nie posiada w swoim asortymencie pozycji polskich książek. Na Wyspach mieszka duży odsetek Polaków, stąd coraz więcej ksiegarni internetowych UK poszerza swój asortyment o polską literaturę. Jeszcze inną opcją jest stacjonarna polska ksiegarnia w uk, jednak jest to dość rzadki typ sklepu z książkami, spotykany na Wyspach. Na pewno nie w każdej miejscowości można go znaleźć.