Deszczowa moda

Jesienna i zimowa aura nie jest idealna do wymyślnych stylizacji spacerowych. Co jedna ma na siebie włożyć modna dziewczyna, która stroni od szarości i nijakości? Jak być o tej porze roku modnym i jednocześnie chronionym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi? Oto kilka propozycji akcesoriów, które z pewnością rozweselą każdy szaro-bury dzień. Fanki modowych ciekawostek powinny zaopatrzyć swoje szafy w te dodatki.

Atrakcyjne kalosze

Podczas deszczu buty mają największą styczność z wilgocią. Mnóstwo kałuż czy błota pośniegowego nie sprzyja noszeniu modnych zamszowych botek. Skórzane kozaki też mogą ulec trwałym zabrudzeniom, szczególnie gdy chodniki posypane są żrącą solą. Odpowiedzą na ten problem są gumowe kalosze. Chodzi jednak o ich ciekawą alternatywę, a nie zwykłe gumiaki używane w gospodarstwach. Współczesne kalosze są bardzo estetyczne – wykonane z wysokiej jakości gumy imitującej lakier, z różnego rodzaju kokardkami i brokatem. Będą świetnym uzupełnieniem stroju i ochroną przez wodą.

Kurtki chroniące przed znienawidzonym deszczem

Kurtki przeciwdeszczowe wcale nie muszą być jednokolorowe, nudne i brzydkie. W popularnych sklepach sieciowych z modną odzieżą znaleźć można wiele modeli pięknych kurtek. Część z nich jest nawet podszyta futerkiem, co czyni je doskonałą ochroną przed zimnem i deszczem. To coś co każda modna dziewczyna powinna mieć w swojej szafie. Oprócz kurtek przeciwdeszczowych przydadzą się także modne, wzorzyste parasole.