Feromony, czy naprawdę działają?

Feromony wpływają na to, że ludzie są dla siebie atrakcyjni. Działają one nie tylko na relacje seksualne, ale także międzyludzkie. Można powiedzieć, że wpływają na komunikację niewerbalną pomiędzy ludźmi, co ma ogromne znaczenie. Od wielu lat prowadzone są badania w zakresie działania feromonów, nie bez powodu zyskały one tak dużą popularność.

Na co wskazują badania?

Wiele badaczy podjęło się przeprowadzenia badań w zakresie występowania i działania feromonów. Niektóre z nich wskazują, iż w męskim pocie i oddechu znajdują się feromony, które wpływają na to, jak kobiety oceniają mężczyzn. Ponadto, inne przeprowadzone badanie, które polegało na spryskaniu sztucznymi feromonami krzeseł, a następnie poproszeniu osób o zajęcia miejsca, wykazało, iż kobiety zajmowały krzesła spryskane męskimi feromonami, zaś mężczyźni – żeńskimi.

Kilka istotnych faktów

Naturalne feromony nie mają zapachu. Wydzielane są najsilniej w pachwinach, ustach, a także w okolicach narządów płciowych. Używanie sztucznych feromonów okazuje się równie skuteczne, aż 90% osób, które używały feromonów potwierdziło ich działanie.

Stosowanie feromonów nie jest tanie, bowiem dobre ich opakowanie o pojemności 15 ml, może kosztować nawet więcej niż 150 zł. Możemy jednak dzięki nim osiągnąć wiele w sferze relacji międzyludzkich m.in. stać się bardziej szanowanymi, czy nawet podziwianymi.