Jak dbać o skórę podczas golenia?

Wrażliwa i skłonna do podrażnień skóra wymaga uwagi, troski oraz odpowiedniej pielęgnacji. Zwłaszcza skóra na twarzy, która najbardziej jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, mróz, słońce czy podczas urlopu morska woda i piasek.

Mężczyźni, którzy częsta się golą na pewno znają problem nadwrażliwości cery, zwłaszcza tuż po goleniu. Problem ten wzmaga głównie zimą i podczas lata, kiedy warunki atmosferyczne bywają najbardziej skrajne i wyniszczające dla skóry. Przesuszona, napięta i swędząca skóra twarzy – to norma. Odpowiednio dobrane mydło do golenia oraz krem lub balsam po goleniu, który będzie łagodził podrażnienia, powinny być stałym rytuałem pielęgnacyjnym każdego zadbanego mężczyzny.

Aby poprawić stan skóry narażonej na codzienne, szkodliwe promieniowanie słońca, oprócz mydła do golenia oraz balsamu po goleniu, dermatolodzy polecają przed wyjściem na zewnątrz stosowanie na twarzy kremów z wysokim filtrem. W znaczący sposób zmniejszają one wrażliwość skóry, odpowiednio ją pielęgnując i chroniąc przed szkodliwym działaniem słońca.

Dobrze dobrana maszynka do golenia oraz kosmetyki łagodzące podrażnioną po goleniu skórę, to klucz do sukcesu w uzyskaniu gładkiej skóry, bez podrażnień.