Jak olejować włosy? Najlepiej regularnie!

Olejowanie włosów to zabieg, który należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego preparatu, a nie jest to łatwe, ponieważ jest ich dzisiaj sporo.

Szukaj ich…. w kuchni
Olej kokosowy, orzechowy, z pestek dyni, winogron, łopianowy czy wiele innych, wszystkie nadają się do tego typu czynności i warto je wykorzystać, zwłaszcza, że często są tuż obok, w kuchni. Warto też wybrać się do sklepu zielarskiego, tam z pewnością odkryjemy kolejne cenne oleje.

Powoli, dokładnie i starannie
Wiele osób zastanawia się jednak jak olejować włosy tak, aby odnieść jak najlepsze skutki. Otóż są tutaj dwie metody, jedna to nakładanie substancji na włosy suche, a druga na mokre. Zwykle preferowany jest ten drugi sposób, ponieważ włosy są wówczas oczyszczone z wszelkich środków do stylizacji, kurzu czy łoju, czyli naturalnej ochrony włosa. Ważna jest też technika jakiej użyjemy. Aby dotrzeć do wszystkich włosów należy, zwłaszcza w przypadku długich włosów, dzielić je na pasma, które kolejno olejujemy, przeczesujemy grzebieniem i spinamy. Najlepiej robić to na noc, a ponieważ olejki lubią ciepło i wówczas ich działanie jest skuteczniejsze, to można włosy zawinąć w koczek i owinąć chusteczką. Natomiast rano należy oczywiście głowę umyć i można też nałożyć odżywkę.

Olejowanie to bardzo ważna czynność, którą wykonywać można nawet codziennie, chociaż najlepiej będzie jeżeli sami trochę poeksperymentujemy i sprawdzimy jaka częstotliwość służy nam najbardziej.