Jak przygotować się na przybycie kota?

drapaki dla kotów

Koty to cudowne stworzenia, które chodzą własnymi ścieżkami, ale dają też wiele radości i miłości swoim właścicielom. Każdy posiadacz (lub przyszły posiadacz) kota powinien wiedzieć jakie warunki do życia mu zapewnić i co kupić na początku, jeszcze przed jego przybyciem. Taka wyprawka jest nie tylko ważna, ale zawsze sprawia ogromną przyjemność podczas wyboru wszystkich elementów i dodatków. 

Czego potrzebuje kot?

Wydawałoby się, że kuweta i jedzenie są optymalne, jednak to tylko początek. Kocia wyprawka zawiera więcej potrzebnych rzeczy, które są ważne zarówno dla kota jak i dla jego właściciela. O czym nie można zapomnieć?

  • Żwirek, jednak nie warto robić zapasów – może się okazać, że kot go nie zaakceptuje.
  • Mokra karma dobrej jakości.
  • Ważną rolę odgrywają drapaki dla kotów, które służą zarówno do drapania, zabawy jak i spania. 
  • Ceramiczna miska sprawdzi się lepiej niż plastikowa i można ją być w zmywarce. 
  • Transporter dla kota jest potrzebny przy wizytach u weterynarza.
  • Szelki dla kota i smycz są potrzebne na spacerach. Nie warto puszczać kota samopas, gdyż czyha na niego wiele niebezpieczeństw.
  • Zabawki, wędki, myszki, za którymi nasz kot będzie biegał. Świetna zabawa gwarantowana.
drapaki dla kotów

Nowy członek rodziny!

Jeśli wyżej wspomniana wyprawka jest już gotowa i kotek jest do odebrania (pamiętajmy, że musi mieć przynajmniej 8 tygodni, zanim zabierzemy go od matki) to czas powitać nowego członka rodziny. Trzeba wiedzieć, że każdy zwierzak będzie zachowywał się inaczej. Jeden od razu zaaklimatyzuje się w nowym miejscu, a inny będzie się chował i będzie potrzebował więcej czasu. I należy dać mu ten czas. Nie naciskać, nie wyciągać na siłę. Gdy zwierzak poczuje się jak w domu będzie można cieszyć się wspólnymi chwilami z nim i z pewnością będzie to cudowny czas.