Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?

Niby nie ma jednej idealnej metody depilacji dla każdego, ale paście cukrowej naprawdę blisko do perfekcji. Nic więc dziwnego w tym, że dziś coraz więcej kobiet się do niej przekonuje. Pasta cukrowa do depilacji zdaje się być idealną alternatywą dla wielu tradycyjnych metod golenia, choć trzeba pamiętać o tym, by przed jej zastosowaniem odpowiednio przygotować do niej skórę – jest to ważne dla uzyskania optymalnych efektów oraz zminimalizowania ewentualnych podrażnień.

Krok 1 – złuszczanie

Przygotowanie należy rozpocząć już dzień przed planowanym zabiegiem. Skórę trzeba nawilżyć porządnym mleczkiem do ciała, a jeszcze wcześniej porządnie ją złuszczyć. Nie wolno tego robić w dniu zabiegu, gdyż ciało po zabiegu usuwania martwego naskórka potrzebuje trochę czasu do tego, aby dojść do siebie, a w tym czasie nie należy obciążać go innymi zabiegami. Dzień przed zaleca się użyć jakiegoś sprawdzonego peelingu. Może to być np. domowy peeling kawowy lub cukrowy albo dowolny produkt ze sklepu. Kosmetykiem należy bardzo dokładnie wymasować skórę, wcierając w nią preparat okrężnymi ruchami. Oczywiście peeling wystarczy nałożyć na te partie ciała, które w następnym dniu będą depilowane. Jeżeli skóra źle reaguje na działanie peelingów mechanicznych, można zastąpić je peelingami chemicznymi.

Krok 2 – nawilżanie

Pasta cukrowa po takim peelingu na pewno znacznie lepiej zadziała na skórę i zdoła optymalnie ją pokryć w trakcie zabiegu. Poprzez zabieg złuszczania doprowadza się do usunięcia martwego i niechcianego naskórka, dzięki czemu już podczas depilacji nie będzie się on przyklejać do pasty i odrywać wraz z nią. Ogólnie rzecz biorąc na działanie pasty cukrowej najlepiej zareaguje skóra dobrze nawilżona. Koniecznie dzień przed trzeba zastosować na niej mleczko do ciała, choć tak naprawdę warto regularnie go używać po prostu zawsze, albowiem tylko takie działanie zagwarantuje skórze porządne odżywienie, zmiękczenie i nawilżenie. Skórę należy też czymś posmarować bezpośrednio po zabiegu. Alternatywą dla mleczka do ciała będzie cięższy balsam albo najzwyklejsza oliwka dla dzieci.

Krok 3 – odtłuszczanie

A jak przygotować skórę już bezpośrednio do samego zabiegu? Otóż zaleca się, by ją przede wszystkim odtłuścić, aby pasta cukrowa lepiej się na niej trzymała. Można to uczynić przy użyciu pudru albo talku. Dzięki tym dwóm produktom skóra zostanie idealnie odtłuszczona i zmatowiona, a to sprawi, że dużo łatwiej można będzie rozprowadzić na niej pastę cukrową, która też lepiej się do niej przyczepi, pozwalając na sprawne usunięcie nawet tych krótszych włosków.