Jak wybierać kostki Rubika?

Większość osób kiedy słyszy o kostce Rubika wyobraża sobie sześcian, którego każda ze ścian podzielona jest na dziewięć części. Okazuje się jednak, że tak wyglądająca kostka Rubika jest tylko jedną z wielu. W innych kostkach ściany są podzielone na jeszcze więcej części, przez co trudniej je ułożyć. Są również takie kostki, które mają więcej ścian.

Kostka dla malucha

Niewątpliwie, Rubika kostka jest fascynująca między innymi z tego względu, że sprawia wiele radości osobom w bardzo różnym wieku. Zarówno dorośli często znajdują przyjemność w układaniu kostek jak i bardzo małe dzieci. Niemniej jednak, zwykle kostki, które układają dorośli i dzieci, znacząco się różnią. Najczęściej dzieci układają kostki 2x2x2, czyli takie, których wszystkie ściany są podzielone na 4 części. Kostki tego typu należą do tych, które najłatwiej się układa, choć nie znaczy to, że jest to banalne.

Jeśli chodzi o dorosłych, zwykle układają kostki, których ściany są podzielone na więcej części. Często ostatnio kupowane są również kostki Megaminx, które mają nie sześć, ale aż dwanaście ścian.

Jeśli interesuje nas kostka Rubika sklep online jest miejscem, które powinniśmy odwiedzić. To właśnie w sklepach sprzedających kostki internetowo ich wybór zdaje się być największy.