Jakie bluzy z kapturem warto wybrać?

Sezon jesienny to idealny okres na to, aby zainwestować w bluzy, które skutecznie będą chronić przed mrozami, wiatrem i deszczem. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej kilka, które sprawdzą się nawet wtedy, gdy pogoda za oknem ulegnie diametralnej zmianie.

Jaka bluza z kapturem będzie więc dobrym wyborem?

Na pewno warto sprawdzić, czy jest ona ciepła i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Im lepszy materiał wykonania, tym większa pewność, że bluza faktycznie spisze się nawet w ekstremalnych warunkach. Na pewno też warto pamiętać o tym, że im głębszy kaptur, tym większa ochrona przed wiatrem. Sprawdzi się to na pewno u osób, które niechętnie sięgają po czapki.

W tym sezonie warto postawić na ciekawe kolory. Z całą pewnością modne są wszelkiego rodzaju odcienie żółtego, pomarańczowego i czerwieni, czyli typowo jesienna kolorystyka. Warto pamiętać też o tym, że bluzy wciągane przez głowę z reguły są o wiele cieplejsze, niżeli te, które mają wbudowany suwak, który może przepuszczać zimno.

 

Do czego można nosić bluzy z kapturem?

Bluza z kapturem jest na tyle uniwersalnym strojem, że spokojnie może być noszona, zarówno do dopasowanych jeansów, jak i do rozkloszowanych sukienek. Tak, jest to bardzo modne połączenie. Na rozkloszowaną sukienkę wystarczy założyć wciąganą przez głowę bluzę, aby stworzyć mega modny i zjawiskowy duet, który z pewnością przyciągnie wzrok wielu osób na ulicy.