Kosmetyki dla mężczyzn w coraz większym wyborze w drogeriach

Generalnie, mężczyźni przywiązują coraz większą wagę zarówno do swoje wyglądu, jak i zdrowia. Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia było, aby przeciętny mężczyzna używał na przykład kremu pod oczy, a dziś nie jest to już takie dziwne. Do coraz większej liczby mężczyzn dociera to, co kobiety mówią mniej lub bardziej bezpośrednio, że lubią mężczyzn zadbanych. A kosmetyki to jeden ze sposobów na dbanie o siebie.

Kosmetyki męskie, ale inicjatywa damska

W wielu przypadkach, za tym, że panowie sięgają po kosmetyko stoją panie. To one dają przykład. Często panowie najpierw próbują kosmetyku damskiego, a gdy przekonają się, że codzienne wklepywanie kremu w różne części ciała rzeczywiście przynosi skutek. Gdy już są przekonani, idąc do drogerii, kierują się do działu, gdzie znajdują się kosmetyki dla mężczyzn.

Producenci idą na rękę mężczyznom

Coraz większe wymagania i potrzeby mężczyzn znajdują odzwierciedlenie w asortymencie na sklepowych półkach. Kosmetyk dla mężczyzn zajmują coraz więcej miejsca na płkach drogerii. I nie są to bynajmniej tylko kosmetyko do golenia i żele pod prysznic. Coraz więcej jest kremów i balsamów do skóry, kosmetyków do włosów i zarostu. Męskie linie są coraz ważniejszym działem w wielu firmach, a są i takie, które produkują tylko kosmetyki męskie.