Koszulki filmowe z superbohaterami najnowszym trendem?

Kinowe premiery filmów opartych na komiksach przyniosły superbohaterom ogromną sławę – ich sylwetki coraz częściej pokazują się na kubkach, okładkach zeszytów i ubraniach, a także obuwiu i dodatkach. Ludzie uwielbiają identyfikować się ze swoimi ulubionymi postaciami, nie dziwi więc fakt, iż na dobre powróciła moda oparta na filmowych znakach rozpoznawczych.

Bohaterów znają wszyscy
Symbol Batmana przewija się nie tylko na koszulkach. Znak ten pojawia się także na butach, jako wzór na torbie czy nawet w postaci etui na telefon! Oczywiście, nie warto przesadzać z symboliką nietoperza, ale pojedynczy akcent wykorzystany w stylizacji będzie niezaprzeczalnie strzałem w dziesiątkę. Moda podyktowała trend komiksowy i natychmiast zdobył serca zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Na ulicach coraz częściej zobaczyć można modne koszulki filmowe, nie tylko z Batmanem, ale także jego odwiecznym wrogiem, Jokerem lub postaciami z innego uniwersum – Spider-manem, Kapitanem Ameryką czy Iron-manem.

Jak to nosić?
Nietrudno dopasować odzież filmową do stylizacji. Trzeba jednak uważać, aby nie popełnić podstawowych błędów, które na długo pozostaną modową wpadką. Łączenie superbohaterów z wzorami kwiatowymi? Odpada. Tak samo powiązanie ich z groszkami lub charakterystycznym nadrukiem. Należy pamiętać, iż grafika filmowa sama w sobie stanowi znak przykuwający wzrok, niewskazane jest więc, aby dodawać kolejne. Stylizacja stanie się wtedy przesadzona i automatycznie straci swoją lekkość.