Makijaż weselny od podstaw

Makijaż na wesele stwarza wiele możliwości oraz okazji do szaleństw. Można postawić na naturalność i klasykę lub dać się ponieść kolorom. Wszystko zależy od gustu i tego, w czym będzie dobrze czuć się panna młoda.

akcesoria do damskiego makijażu

Zacznij od podstaw

Nawet najpiękniejszy makijaż nie wytrzyma całej nocy bez odpowiedniego przygotowania skóry. Na umytą cerę trzeba nałożyć nawilżający krem oraz bazę pod makijaż. Te zabiegi nie tylko przedłużą trwałość nałożonych kosmetyków, ale także odżywią skórę.


Polecamy również artykuł „Makijaż weselny krok po kroku” ze strony RozsądneWesele


Idealny podkład

Powinien być w podobnym odcieniu co szyja, dobrze kryjący i długotrwały. Jeśli masz suchą cerę, wybierz nawilżający podkład, jeżeli tłustą – matujący. Możesz również zmieszać ze sobą dwa różne podkłady dla uzyskania odpowiedniego odcienia lub nałożyć w te miejsca, gdzie jest potrzebny najbardziej.

Oczy czy usta?

Mocno podkreślając obie te rzeczy, otrzymamy mocno przerysowany efekt. Aby wszystko wyglądało spójnie i ładnie, wybierzmy tylko jeden element, na który będzie położony akcent. Duże usta pięknie wyglądają obrysowane dokładnie konturówką i wypełnione żywym kolorem. Dla kobiet o wąskich wargach polecane jest podkreślenie oczu i ich optyczne powiększenie. Każdej pannie młodej na pewno będzie pasować ciemne lub delikatne smokey eyes.