Matryce w monitorach

monitor do komputera

Wybierając nowy monitor do komputera, powinniśmy wziąć pod uwagę różne parametry, które charakteryzują tego typu urządzenia. Jednym z nich są stosowane w monitorach matryce IN oraz IPS, które zapewniają odpowiednią jakość naszego obrazu. Monitor do komputera to zakup, który będzie służył nam przez długie lata, ważne zatem, aby był odpowiednio przemyślany i spełniał wszystkie nasze potrzeby. 

Matryca TN

Matryce TN znajdują zwykle zastosowanie w tańszych monitorach. Kąty widzenia w tego typu urządzeniach są węższe, a jakość naszego obrazu niższa. Dzięki swojej technologii matryce są w stanie uzyskać odpowiednio wysoką częstotliwość odświeżania oraz sprawić, że czas reakcji matrycy będzie bardzo krótki. Tego typu rozwiązania odpowiadają więc graczom, którym przede wszystkim zależy na płynności samej rozgrywki. W przypadku matryc TN światło przechodzi przez ustawione prostopadle względem siebie cząsteczki kryształu tworzące wstęgę, co powoduje zmianę polaryzacji o 90 stopni. 

Matryca IPS

Monitor do komputera od Alstor, który będzie służył jako sprzęt biurowy, potrzebuje zwykle lepszej jakości obrazu. W tym wypadku świetnie sprawdzą się matryce IPS, które idealnie odwzorowują poszczególne kolory oraz zachwycają głębią samego obrazu. Molekuły kryształu w tego typu matrycach: 

  • ustawione są równolegle względem siebie,
  • ustawione są równolegle do powierzchni naszego ekranu, 

Dzięki temu jakość obrazu jest naprawdę zadowalająca, a kąty widzenia szerokie. Matryca IPS będzie odpowiednim rozwiązaniem dla monitorów profesjonalnych często wykorzystywanych przez grafików.