Najmodniejsze fasony sukni ślubnych

klasyczne suknie ślubne

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele skrajnie różnych fasonów sukni ślubnych. Stąd też panny młode nierzadko mają problem z wyborem tej jedynej, którą założą w ten wyjątkowy dzień. Warto przyjrzeć się różnym fasonom sukni ślubnych, przeanalizować do jakiego typu sylwetki pasują najlepiej i na podstawie tych informacji dokonać ostatecznego wyboru.

Klasyczny fason

Klasyczne suknie ślubne, nazywane również prostymi, to najbardziej oczywisty wybór dla wielu pań. Są dość luźne i od talii w dół coraz bardziej się rozszerzają. Obecnie często dodaje się do nich koronki bądź inne zdobienia, które mają urozmaicić ten dość tradycyjny krój. Suknia ślubna w tym fasonie jest dość uniwersalna – u puszystych pań zakamufluje brzuszek i stworzy wcięcie w talii, u tych bardziej szczupłych wyeksponuje biodra i optycznie je poszerzy.

klasyczne suknie ślubneFason z obniżonym stanem

Suknie z obniżonym stanem przeznaczone są dla szczupłych, drobnych pań, które posiadają sylwetkę w kształcie klepsydry lub odwróconego trójkąta. Eksponuje talię i ramiona, jednocześnie poszerzając delikatnie biodra. Nie powinny po nią sięgać te panie, które mają nieproporcjonalną sylwetkę, w tym brak wcięcia w talii lub szczególnie szerokie biodra.

Rybka/syrenka

Dopasowana suknia ślubna, która rozszerza się ku dołowi na wysokości kolan. Podkreśla atuty kobiecej sylwetki, w tym również biust i zgrabne uda. Wbrew pozorom bez problemu mogą je nosić również kobiety z lekką nadwagą, o ile rzecz jasna posiadają proporcjonalną sylwetkę. W sukni tego typu, podobnie jak w tej z obniżonym stanem, jest to bowiem najważniejsza cecha.

Krótka sukienka

Suknia ślubna sięgająca kolan zazwyczaj była wybierana tylko na śluby cywilne. Obecnie jednak coraz więcej pań decyduje się ją założyć także na ślub kościelny. Dotyczy tych kobiet, które posiadają szczupłe, zgrabne łydki i chcą je wyeksponować jako największy atut swojej sylwetki. Mało tradycyjna, za to bardzo oryginalna – odmładza i wydaje się dużo bardziej dziewczęca niż klasyczne fasony sukni ślubnych.