Najsłynniejsze obrazy Rubensa we własnym domu

Podstawowym zadaniem dekoracji ściennych jest nadawanie wnętrzom pożądanego klimatu i charakteru. Nowoczesne techniki druku pozwalają na tworzenie wysokiej jakości wydruków, grafik oraz plakatów. W sprzedaży dostępne są m.in. reprodukcje obrazów słynnych malarzy, takich jak Rubens.

Rubens i jego twórczość

rubens-obrazPeter Paul Rubens urodził się w 1577 roku w Niemczech. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy flamandzkich. Początkowo wykonywał kopie słynnych malowideł na zlecenie bogatych książąt. W 1602 drugim otrzymał zadanie samodzielnego namalowania malowideł ołtarzowych w jednym z Rzymskich kościołów. W 1606 roku miał już ugruntowaną pozycję, a w 1609 roku został nadwornym malarzem arcyksięcia Alberta. Najsłynniejsze dzieła Rubensa to:

  • Podniesienie krzyża,
  • Adam i Ewa,
  • Opłakiwanie Chrystusa.

Obrazy Rubensa wyróżniają się żywiołowością, dynamiką i zmysłowością. Malarz podejmował tematykę religijną, malował również sceny mitologiczne, pejzaże oraz portrety.

Wysokiej jakości reprodukcje w niskiej cenie

Na zakup oryginalnych dzieł tego flamandzkiego malarza stać wyłącznie najbogatszych. Nie oznacza to jednak, że jego najsłynniejsze prace nie mogą zdobić ścian z każdym domu. Jeżeli kogoś interesuje Rubens obrazy tego artysty dostępne są w formie plakatów w sklepie Galeria Plakatu, które można oprawić w ramę i powiesić w sypialni bądź salonie. Plakaty drukowane są na satynowym papierze, który zapewnia dobre odwzorowanie kolorów. Cyfrowa technika druku pozwala na uzyskiwanie reprodukcji w dowolnych rozmiarach. Dzięki temu możliwe jest stworzenie obrazu dostosowanego do własnych preferencji, potrzeb i oczekiwań.