Naturalne i bogate w składniki odżywcze masło shea

masło shea nierafinowane

Masło shea jest składnikiem szeregu różnych balsamów do ciała czy też mleczek nawilżających. Wszystko dzięki temu, że faktycznie posiada bogate właściwości odżywcze i jest wręcz idealne do regularnej pielęgnacji skóry. Ciekawym produktem jest także czyste masło karite nierafinowane, czyli preparat bez żadnych dodatków. To ekologiczny produkt wysokiej jakości wart przetestowania na własnej skórze.

Niezwykłe masło shea nierafinowane

Preparat posiada kremowy kolor oraz lekko orzechowy zapach. Ma bardzo gęstą i zbitą konsystencję. Powstaje poprzez pozyskanie go bezpośrednio z drzewa rosnącego w Afryce Zachodniej. Na terenach, gdzie drzewa te rosną dziko kobiety same, własnoręcznie zbierają owoce i wytwarzają z nich wspaniałe, odżywcze masło, które teraz może zostać wypróbowane także przez nas.

  • Przede wszystkim masło shea odpowiednio odżywia skórę i ją natłuszcza, tym samym czyniąc ją elastyczną i nadając jej młody wygląd.
  • Stosowanie masła shea poprawia odporność skóry na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Masło doskonale nadaje się także do regeneracji skóry, gdyż przyspiesza gojenie się ran. Doskonale radzi sobie z różnego rodzaju poparzeniami, będzie też odpowiednie do stosowania na poparzenia słoneczne.
  • Masło shea nierafinowane z powodzeniem może być także stosowane jako odżywka do włosów. W szczególności sprawdzi się w przypadku włosów suchych, bez życia, rozdwajających się oraz zniszczonych na przykład przez zabiegi fryzjerskie lub intensywną koloryzację.