Odstraszacz psów

Nigdy nie wiadomo kiedy natrafimy na bezpańskiego, agresywnego psa. Najczęściej są to wygłodniałe zwierzęta, które atakują każdą napotkaną istotę.

Powodują u ludzi strach i mogą być naprawdę niebezpieczne. Szczególnie trzeba uważać na wsi, a najbardziej narażone i bezbronne są dzieci. Pomocny może być specjalny odstraszacz psów.

Rodzaje odstraszaczy

Na rynku dostępne są różne rodzaje odstraszaczy. Bardzo wiele z nich może okazać się tanim bublem, który nie zadziała w odpowiednim momencie lub w ogóle przestanie działać. Warto kupować produkty porządnych marek w dobrych sklepach online takich jak ten, bo przecież tu chodzi o nasze zdrowie lub nawet życie… A oto trzy typy odstraszaczy, które oferują sprzedawcy:

  • Osobisty – jest poręczny i zmieści się do plecaka lub torebki. Przeważnie będą to urządzenia generujące fale ultradźwiękowe nawet do 25,000 Hz. Warto wiedzieć, że nie są one drażliwe dla człowieka, a tylko dla zwierząt. Mogą być również używane do tresury.
  • Stacjonarny – ma za zadanie strzec przydomowe działki i zwierzęta przed „nieproszonymi gośćmi”.  Chroni nie tylko przed psami, ale skutecznie odstrasza kuny, lisy, koty, wydry, sarny i inne. Urządzenie również emituje nieznośne dla zwierząt ultradźwięki. 
  • Antyszczekacz – przeznaczony do bezpośredniej walki ze szczekającymi psami. Zasada działania jest ta sama – ultradźwięki, które są emitowane podczas szczekania czworonogów. Mogą przydać się również do oduczenia zbyt częstego szczekania psów. Ma zasięg do 10 m i jest niesłyszalny dla ludzi (częstotliwość ok. 23 kHz, natężenie dźwięku 100 dB).