Pielęgnacja zarostu – odpowiedni kartacz do brody to podstawa!

Właściwa pielęgnacja męskiej brody, to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa. Aby włosy na brodzie były miękkie i lśniące, a w dodatku odpowiednio się układały, należy w proces pielęgnacji włożyć nieco wysiłku.

Co to jest kartacz do brody?

Pod pojęciem kartacza do brody nie kryje się nic innego jak po prostu szczotka do czesania brody. Na rynku przyborów kosmetycznych można spotkać wiele produktów do czesania zarostu. Różnią się one między sobą nie tylko ceną ale przede wszystkim rodzajem i długością włosia z jakiego zostały wykonane.

Jaka szczotka do pielęgnacji brody będzie najlepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi. Dobór szczotki/kartacza z Ciao.pl jest bowiem bardzo indywidualną kwestią i zależy w dużej mierze od preferencji konkretnej osoby. Przy wyborze najlepszej szczotki warto kierować się głównie renomą producenta. Kupując produkty z niższej półki cenowej należy liczyć się z tym, że mogą okazać się one nietrwałe i konieczna będzie ich częsta wymiana. Istotną kwestią przy wyborze kartacza jest także jego wielkość. Do codziennego użytkowania, zwłaszcza podczas podróży, najlepiej sprawdzą się szczotki o niewielkich rozmiarach, które bez problemu można schować w podręcznej torbie.