Płaszcz męski jesienny – najważniejsze informacje

Choć powszechnie uważa się, że panowie nie przywiązują zbyt wielkiej uwagi do swojego wyglądu i stroju, to jednak jest to ogromny błąd. Ostatnimi czasy szczególnie mocno da się zauważyć to, jak wiele uwagi mężczyźni przykładają przykładowo do tego, jaką odzież wierzchnią noszą w czasie jesieni. Kierują się w tym wypadku nie tylko kwestiami czysto praktycznymi, lecz skupiają się także na wyglądzie i estetyce. Doskonałym tego przykładem mogą być męskie płaszcze na jesień: https://dstreet.pl/plaszcze-meskie-jesienne, które łączą w sobie obie te cechy, czyli wygląd i praktyczność. Powstaje więc naturalne pytanie, czym się kierować wybierając taki płaszcz. Jak wybrać płaszcz męski jesienny, aby sprawdzał się możliwie jak najlepiej?

Wybieramy rozmiar płaszcza

Od czego powinno się zacząć wybieranie męskiego jesiennego płaszcza? W przypadku takiej odzieży liczy się naprawdę wiele spraw, lecz na początek tą najważniejszą jest bez wątpienia odpowiedni rozmiar. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ źle dobrany płaszcz negatywnie wpływać będzie na to, jak mężczyzna będzie się w nim prezentował, a po drugie, pogarszać może jego możliwości w zakresie ocieplenia czy też ochrony przed wiatrem. Na co więc należy zwracać uwagę?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą w tym zakresie jest to, aby płaszcz nie był ani zbyt opinający, ani też nie był za luźny. Musi leżeć dobrze, podkreślać ciało, lecz jednocześnie musi zapewniać odpowiedni zakres ruchów.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest również to, jaka będzie długość płaszcza. W tym wypadku panowie popełniają najwięcej błędów, kupując najczęściej model za długi. Jak powinno się więc dobierać długość? Specjaliści radą, aby płaszcz sięgał maksymalnie do połowy ud, ale też nie był krótszy niż do połowy pośladów. Mieszczący się w tym zakresie model będzie idealny.

Jaki krój i fason?

Oczywiście długość płaszcza to nie wszystko, czemu warto się przyjrzeć podczas jego wybierania w sklepie. Bardzo ważne jest także to, jaki będzie jego krój i fason. Co więc jest w tym wypadku najpopularniejsze?

Nie da się ukryć, że na rynku królują tak naprawdę dwa rodzaje płaszczy, czyli niezwykle popularne bosmanki, a także dyplomatki. Ten pierwszy rodzaj uważany jest za bardzo uniwersalny, ponieważ pasuje do właściwie każdej stylizacji i okazji. Jeśli jednak chce się mieć model przede wszystkim niezwykle elegancki, który zachwycać będzie swoim wyglądem, polecanym rozwiązaniem będzie jednak zakupienie dyplomatki.

Kolejną sprawą, o której trzeba wiedzieć, to jaki ma być krój płaszcza. Czy lepiej sprawdzi się model jednorzędowy, czy też może dwurzędowy? Jak się okazuje, w tym wypadku o podjęciu decyzji powinna decydować sylwetka. W przypadku panów, którzy mają kilka zbędnych kilogramów, polecane są modele jednorzędowe, które świetnie maskują dodatkowy tłuszczyk. W przypadku sylwetki szczupłej o wiele lepszym wyborem będzie natomiast płaszcz dwurzędowy.

Materiał wykonania jesiennego płaszcza

Na sam koniec pozostaje jeszcze jedna, niezwykle ważna kwestia, o której koniecznie trzeba pamiętać, wybierając męski płaszcz na jesień, czyli materiał, z którego będzie on uszyty. Dlaczego jest to tak ważna sprawa, a także co szczególnie mocno można polecić, a co odradzić?

Na początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, z jakiego powodu materiał jest tak ważny. Jak się okazuje, przekłada się on na to, jak płaszcz będzie wyglądał, lecz również na to, jak będzie się go użytkował od strony praktycznej. Dobry jakościowo płaszcz będzie mocny i trwały, a także będzie możliwe jego łatwe czyszczenie, a jak wiadomo, jesień to okres roku, w którym łatwo o pobrudzenie wierzchniej odzieży. Co więcej, materiał ma także duże znaczenie na walory izolacji przed zimnem, a także na to, jak skóra będzie się pod nim zachowywała. Bardzo mocno odradza się kupowanie płaszczy ze sztucznego materiału, ponieważ nie przepuszczają one zbyt wiele powietrza, co może powodować pocenie się skóry. O wiele lepiej wybierać modele zrobione z materiałów naturalnych. Bardzo często polecana jest klasyczna wełna, która jest bardzo ciepła, przewiewna, a także mocna i trwała. Jeśli ktoś chciałby mieć piękny model płaszcza, dobrym wyborem będzie wybranie wersji kaszmirowej.