Podpaski – akcesoria niezastąpione w „te dni”

podpaski dla dziewczynki

Menstruacja to trudny moment, który kobiety przeżywają w każdym miesiącu. W przeszłości przedstawicielki płci pięknej musiały nieźle się natrudzić, by zabezpieczyć się przed przeciekami krwi: szyjąc wkładki czy wykorzystując naturalne materiały tj. mech. Choć współcześnie panie i dziewczęta mają do dyspozycji tampony, kubeczki i majtki menstruacyjne, to wynalezione na początku XX wieku podpaski nadal są najczęściej wybieranym środkiem higienicznym na czas okresu.

Czym są podpaski?

Podpaski to produkty przeznaczone do zewnętrznej ochrony w czasie menstruacji. Składają się z fabrycznie sprasowanej waty otoczonej dodatkowym materiałem ułatwiającym wchłanianie krwi i zatrzymanie jej wewnątrz artykułu oraz chroniącą przed wyciekaniem od spodu. W dolnej części zostały pokryte klejem, który umożliwia przytwierdzenie ich do majtek, by nie zmieniały swojej pozycji podczas wykonywania codziennych czynności. Różnią się od siebie chłonnością, rozmiarem i kształtem, a niektóre posiadają skrzydełka zabezpieczające brzegi bielizny przed przeciekami.

Najważniejsze zalety podpasek

Choć podpaski mogą wydawać się nieco staromodnym artykułem, posiadają wiele cech, które sprawiają, że na wielu płaszczyznach wygrywają z tamponami. Należą do nich m.in.:

  • prostota i szybkość aplikacji,
  • łatwiejsza możliwość określenia, kiedy należy ją zmienić,
  • gwarancja komfortowego snu,
  • dobra chłonność.

Ponadto podpaski w przeciwieństwie do tamponów nie powodują podrażnień śluzówki pochwy mogących prowadzić do infekcji intymnych.

podpaski dla dziewczynki

Podpaski nocne – skuteczna ochrona w czasie snu

Podpaski nocne to środki higieniczne przeznaczone do stosowania w czasie snu. Są grubsze i dłuższe od klasycznych podpasek, gdyż muszą wchłaniać krew przez osiem godzin lub dłużej, natomiast standardowe modele podlegają wymianie co ok. 3-4 godziny. Posiadają też skrzydełka chroniące pościel i bieliznę przed przeciekaniem. Opakowania podpasek nocnych zawierają tylko kilka sztuk, gdyż zwykle używa się ich na początku okresu, kiedy krwawienie jest najobfitsze.

Podpaski dla dziewczynki – na pierwszy okres i nie tylko

Dziewczęta, które zaczynają miesiączkować, mogą z powodzeniem korzystać z wszystkich typów artykułów higienicznych na czas menstruacji, jednak w celu ułatwienia im wejścia w kobiecość, produkuje się podpaski dla dziewczynki (https://a-manada.pl/podpaski). Są cieńsze, mniejsze i delikatniejsze od standardowych „dorosłych” modeli, lecz nie odbiegają od nich chłonnością i komfortem użytkowania. Dodatkowo ich opakowania posiadają ciekawie zaprojektowaną szatę graficzną, która trafia w gusta nastolatek.