Prezent dla chrzestnych – co musimy o nim wiedzieć?

Każdy katolik oprócz rodziców biologicznych posiada jeszcze rodziców chrzestnych. To właśnie oni byli świadkami podczas najważniejszego sakramentu, czyli chrztu i przystępowania dziecka do kościoła. Wiedzieć jednak musimy, że nie są oni jedynie biernymi obserwatorami, lecz ich zadaniem jest służyć radą i wsparciem przez całe życie swojemu chrześniakowi. Nic więc dziwnego, że gdy wchodzi on w dorosłość, chce w jakiś sposób podziękować swoim rodzicom chrzestnym. Dobrym przykładem jest wręczany na ślubie prezent na podziękowanie dla chrzestnych.

Czy taki prezent będzie dobrym pomysłem?

Wiele osób w dalszym ciągu ma pewne wątpliwości, czy wręczanie prezentu na podziękowanie dla chrzestnych to dobry pomysł. W końcu nie chcemy, aby ktoś na ślubie czuł się wyróżniony na siłę, a z drugiej strony inna osoba była pominięta.

Jedną z wielu ślubnych tradycyjny jest wręczanie prezentów przez parę młodą. Standardem są oczywiście rodzice, lecz oprócz tego coraz częściej prezenty otrzymują także dziadkowie i oczywiście właśnie rodzice chrzestni. Nie należy więc mieć obaw, że zrobi się coś nie tak i niewłaściwego, gdyż jest to stara i naprawdę mile widziana tradycja, której celem jest podziękowanie za wiele lat pomocy trwającej od samego dzieciństwa.

Personalizowane prezenty dla chrzestnych

Szukając odpowiedniego prezentu dla swoich chrzestnych, z całą pewnością zetkniemy się z ogromną ilością różnych propozycji. Kusić nas będą takie gadżety jak ramki na zdjęcia, różnego rodzaju pudełeczka na drobiazgi, a nawet skrzyneczki na wina. Wszystkie one są całkiem niezłym wyborem i z pewnością sprawią chrzestnym sporo radości.

Jeśli jednak szukamy czegoś naprawdę wyjątkowego, dzięki czemu na weselu pojawi się radość, lecz być może nieco wzruszenia, powinniśmy zainteresować się personalizowanymi prezentami. Są to takie propozycje, które posiadają jakiś osobisty i oryginalny akcent. Doskonałym przykładem takiego prezentu mogą być np. albumy z własnoręcznie wybranymi prezentami, a także kubeczki ze zdjęciami przedstawiającymi nas razem z chrzestnymi. Możliwości pod tym względem jest naprawdę wiele i warto wysilić się na nieco oryginalności.

Jak samodzielnie zrobić prezent na podziękowanie dla chrzestnych?

Oczywiście nie musimy decydować się na gotowy już prezent, który kupowany jest w różnego rodzaju sklepach. Zamiast tego możemy spróbować przygotować coś całkowicie samodzielnie.

Prezenty wykonywane w całości przez parę młodą może i nie będą tak ładne i doskonale dopracowane, lecz mimo wszystko będą miały naprawdę ogromny ładunek miłości, który wynagradza wszelkie mankamenty.

Jakie prezenty w tym wypadku są polecane? Możemy zrobić kartki z życzeniami, lecz oprócz tego łatwo wykonać drobną i prostą biżuterię.

Jakich prezentów unikać?

Jeśli chcemy mieć naprawdę idealny prezent dla chrzestnych, powinniśmy pamiętać o tym, aby pewnych pozycji po prostu nie wybierać. Przykładowo taki prezent jak kalendarz raczej nie wzbudzi w nikim podekscytowania, więc najlepiej po prostu nie brać go nawet pod uwagę.