Przed smogiem najlepiej chronią maseczki antysmogowe

Nadeszła jesień, z nią przyszło ochłodzenie i z powrotem pojawił się problem smogu. Jest to zjawisko, które szczególnie nasila się w największych miastach Polski, gdzie do spalin samochodowych dołączają spaliny z pieców grzewczych, a niskie temperatury i brak wiatrów utrudniają cyrkulację powietrza. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie negatywnych efektów wdychania zanieczyszczonego powietrza jest noszenie masek antysmogowych.

Maseczki antysmogowe sposobem na smog

Likwidacja smogu w dużych metropoliach to ciężki do zlikwidowania problem. Dlatego, póki co, przeciętny człowiek może jedynie próbować zminimalizować negatywny wpływ, jaki na zdrowie ma oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Sposobem na to są maski antysmogowe, które można już kupić w polskich sklepach. Choć większość ludzi takie maseczki widziała jedynie w telewizji, to wkrótce zapewne staną się one powszechne w polskich miastach, jeśli problem smogu nie zostanie rozwiązany.

Maski antysmogowe dla dzieci i dorosłych

W sklepach dostępne są różnego rodzaju maski, zarówno jednorazowego, jak i wielorazowego użytku. Warto, aby maski antysmogowe nosiły w szczególności dzieci oraz osoby starsze, jako że ich płuca są najbardziej narażone na szkodliwe działanie zawieszonych w powietrzu spalin.