Przekłuwanie uszu – zabieg, który należy wykonywać z ogromną dbałością

Dziewczynki wprost nie mogą doczekać się chwili, w której zostaną im przekłute uszy. Po pierwsze wiąże się to z faktem, że w ten sposób choć trochę upodobnią się do swoich mam. Po drugie, dzięki temu zyskują nowe kolczyki, którymi będą mogły pochwalić się przy różnych okazjach.

Przekłuwanie uszu – w jakim wieku najlepiej to zrobić?

Najlepiej zrobić to około 5 lub 6 roku życia dziecka. Po pierwsze dlatego, że tkanka łączna w płatku usznym jest jeszcze w miarę elastyczna i łatwo ją przebić. Po drugie w tym wieku dziecko jeszcze nie zdaje sobie do końca sprawy, że zabieg ten wiąże się w ogóle z jakimś bólem. Toteż można szybciej namówić je na wizytę w salonie tatuażu. Po trzecie, gdy namówi się dziecko do noszenia kolczyków w młodszym wieku, jest większa szansa, że ich nie zdejmie i będzie nosić je na stałe.

Z jakich okazji można zafundować dziecku przekłuwanie uszu?

Okazją mogą być na przykład urodziny. To dość częsty prezent. Profesjonalne przekłuwanie uszu w Warszawie odbywa się także ze względu na takie uroczystości jak Komunia Święta, Bierzmowanie, a nawet imieniny. Poza tym przekłuwanie uszu może być wynikiem namowy ze strony koleżanek, chęcią uczczenia jakiegoś ważnego wydarzenia. Albo po prostu wynikiem zwykłego kaprysu nastolatki.

Na co trzeba uważać przy przekłuwaniu uszu?

Po pierwsze, aby nie doszło do zainfekowania rany. Po drugie trzeba zbadać, czy osoba chcąca się poddać zabiegowi nie jest uczulona, na któryś z preparatów potrzebnych do przekłuwania uszu. Po trzecie należy być bardzo delikatnym podczas tego zabiegu, by na stałe nie uszkodzić płatka usznego.