Stroje karnawałowe

przebrania maski dla dorosłych

Karnawał to okres zimowych balów i maskarad, praktykowany w Polsce już w czasach średniowiecza. Zaczyna się zwykle wraz z dniem Trzech Króli, kończy zaś we wtorek poprzedzający Środę Popielcową. Stanowi zatem ważną pozycję w katolickim kalendarzu liturgicznym, nawet jeśli w obecnych czasach jego charakter uległ dość mocnemu zeświecczeniu.

W co się ubrać?

Zabawa karnawałowa powinna być możliwie jak najbardziej kolorowa i huczna. Aby tradycji stało się zadość, uczestnicy imprezy są zobowiązani przygotować dla siebie jak najbardziej wymyślne przebrania. Stroje karnawałowe można kupić w sklepach, zamówić indywidualnie albo nawet zrobić samodzielnie. Zasadniczo nie istnieją tu żadne granice: zarówno tematyka ubioru, jak i metoda jego realizacji zależą od pomysłowości uczestnika.

Oczywiście, od powyższej zasady również istnieją pewne wyjątki: zdarzają się przecież imprezy tematyczne, na które należy się stawić w ubraniu zgodnym z wcześniejszymi ustaleniami. Tutaj obowiązują już bardziej sprecyzowane normy, a o garderobie trzeba pomyśleć zawczasu.

Pomoc Internetu

Jeśli nie mamy pomysłu na swój występ, pomocą może nam służyć Internet. Stroje karnawałowe ze sklepu online to znakomite wyjście z trudnych sytuacji: niekoniecznie muszą dużo kosztować, natomiast doskonale spełniają funkcję ludyczną.