W trosce o włosy

Piękne i zadbane włosy są prawdziwą wizytówką każdej kobiety. Niestety, są również bardzo wrażliwe. Czasem wystarczy nieodpowiednia dieta, wysoka temperatura czy nadmiar zabiegów stylizacyjnych, by stały się zmatowiałe, zmęczone i zaczęły wypadać. Niekorzystnie działają także na nie zmiany pór roku czy problemy zdrowotne.

Walka z wypadaniem włosów

Na szczęście wcale nie trzeba uciekać się do stosowania drogich kosmetyków z drogerii, by zapobiec problemowi wypadania włosów. Najlepsze są zdrowe metody naturalne, bowiem nie zawierają szkodliwych chemicznych składników, które mogą obciążać i tak już słabe włosy.

Rewelacyjnie działa kozieradka na włosy. Jej dodatkową zaletą jest to, że można przygotować ją w zaciszu własnego domu. Wystarczy nasiona kozieradki zaparzyć w gorącej wodzie i codzienne aplikować za pomocą butelki z dzióbkiem na skórę głowy. Wcierki nie trzeba zmywać, chociaż niektórzy skarżą się na jej drażniący, rosołowy zapach. Przechowywaną w lodówce wcierkę z nasion kozieradki można używać przez 7 dni, po tym czasie należy zaparzyć kolejną porcję.

Pielęgnacja za grosze

Nasiona kozieradki kosztują w sklepie kilka złotych za małą paczuszkę, dlatego pielęgnacja włosów przy ich użyciu jest śmiesznie tania, zwłaszcza w porównaniu ze specjalistycznymi odżywkami i maseczkami, które potrafią kosztować fortunę.