Węgiel na piękną cerę – bez trądziku

mydło na trądzik

Kosmetyki zawierające węgiel to hit ostatnich lat. Czy na prawdę mogą poradzić sobie z trądzikiem i niedoskonałościami cery?

Węgiel w kosmetyce – co warto wiedzieć?

Ta czarna substancja kojarzy się głównie z lekarstwem na żołądek. Dowiedziono jednak, że ma ona wiele innych właściwości i jest skuteczna nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom poradzi sobie z trądzikiem, wybieli zęby, a także zwalczy problem przetłuszczających się włosów.

Czarne mydło i peeling węglowy na trądzik?

Produktem, który obecnie podbija rynek kosmetyczny jest detoksykujące naturalne mydło zawierające w swoim składzie węgiel aktywny oraz naturalne tłuszcze roślinne. Czarne mydło na trądzik usuwa zanieczyszczenia skóry, oczyszcza pory i poprawia wygląd skóry. Poprawia jednocześnie koloryt i wygładza cerę.

Ponadto, mydło z węglem aktywnym:

– ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne,
– wchłania toksyny, głęboko oczyszcza,
– nadaje się do cery trądzikowej, podrażnionej, alergicznej.

Czarnego mydła na trądzik możesz używać codziennie. Jeśli natomiast chcesz pogłębić efekt oczyszczenia możesz przeprowadzić zabieg z peelingu węglowego przygotowując go samodzielnie lub korzystając z oferty salonów kosmetycznych.

Podczas używania naturalnych mydeł i peelingów na bazie węgla zwróć koniecznie uwagę, czy Twoja cera nie przesusza się zbyt mocno. W takim wypadku stosuj produkty węglowe z mniejszą częstotliwością.