Zachować wspomnienia

Podróże, święta, spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Każdego roku nasze życie jest pełne wyjątkowych chwil. Warto zachowywać wspomnienia z tych ważnych momentów – to one dodają energii do działania i podnoszą na duchu w trudniejszych chwilach.

Pamięć bywa ulotna

Wydawać by się mogło, że najlepszą skarbnicą wspomnień jest nasza własna pamięć. Nic bardziej mylnego. W natłoku informacji i zdarzeń codziennego dnia, wspomnienia blakną, stają się coraz bardziej ulotne. Zacierają się detale, czyli to, co jest najbardziej wartościowe w kultywowaniu wspomnień. Najpiękniejsze są przecież właśnie te szczegóły, dzięki którym możemy jeszcze raz wrócić myślami na pierwsze przyjęcie urodzinowe dziecka czy przenieść się znów na wymarzone wakacje w ulubionym zakątku świata.

Zdjęcie zachowa wspomnienia

Choć telefon jest dziś nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności i zdjęcia wykonujemy przy każdej nadarzającej się okazji, rzadko kiedy wracamy do nich i przeglądamy telefoniczne archiwa. Trudno też wyobrazić sobie wspólne przeglądanie takiego cyfrowego albumu w większym gronie rodziny czy przyjaciół. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli zachować i dzielić z innymi nasze najpiękniejsze i najważniejsze chwile, jest drukowanie zdjęć. Wybór nawet kilku spośród dziesiątek podobnych ujęć to dobry pomysł na przechowanie wspomnień i wracanie do nich, gdy tylko będziemy mieć na to ochotę. Nie ma nic cenniejszego, niż kolekcja wspomnień na wyciągnięcie ręki.