Zadbana skóra to zdrowa skóra

kosmetyki bez parabenówWiększa świadomość konsumentów na temat składu kosmetyków sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne bez konserwantów. Wszechobecne chemiczne substancje, a także zanieczyszczenie środowiska sprawia, że skóra staje się coraz bardziej wrażliwa i podatna na różne alergie.

Czy parabeny to samo zło?

Parabeny to związki chemiczne stosowane jako środki do konserwacji w kosmetykach, szamponach, lekach oraz w żywności. W kosmetyce najczęściej wykorzystywane są w preparatach, które stosowane są na skórze, takie jak:

– kremy,
– balsamy,
– pomadki do ust,
– różne maseczki,
– podkłady.

Mimo, iż parabeny nie są substancjami toksycznymi, mogą powodować alergie skórne oraz mogą działać drażniąco na oczy. Długie stosowanie kosmetyków zawierających parabeny metylu może prowadzić do powstawania, pod wpływem promieni słonecznych, przebarwień na skórze. Do codziennej pielęgnacji, szczególnie osobom z wrażliwą skórą, polecane są kosmetyki bez parabenów.

Gdzie kupić?

Miejscem, gdzie można zakupić kosmetyki produkowane z naturalnych składników i bez dodatkowych konserwantów to mydlarnia. W związku z popytem na towary naturalne powstaje coraz więcej mydlarni, w których można zakupić coraz atrakcyjniejsze towary, czasami można samodzielnie spróbować zrobić mydło, z dodatkami wybranymi w trakcie tworzenia kosmetyku. Oprócz korzyści z posiadania naturalnych kosmetyków, istnieje możliwość zdobycia wiedzy na temat naturalnych produktów.