Zadbane stopy zimą?

O stopy warto dbać nie tylko latem. Zimą jeszcze mocniej narażone są na zaniedbanie i zniszczenie. Spowodowane jest to noszeniem grubych skarpet i butów, co powoduje, że skóra stóp nie ma dostępu do powietrza. Na dłuższą metę może prowadzić to do pękania i łuszczenia się skóry oraz pogorszenia stanu paznokci. Jak dbać o stopy zimą?

malowanie paznokci w stylu pedicure hybrydowego

Pedicure hybrydowy

Piękna paznokcie to już połowa sukcesu. Niestety, lakier na stopach ma często skłonności do odpryskiwania i łuszczenia. Dlatego warto wybrać manicure hybrydowy, który w nienaruszonym stanie może przetrwać nawet trzy tygodnie. Specjalny lakier hybrydowy nakładany jest na płytkę paznokcie, po czym utwardza się go w lampie UV. Po skończonym zabiegu można cieszyć się pięknym kolorem, który nie straci blasku nawet przez wiele dni.

Złuszczanie naskórka

Złuszczanie skóry na stopach jest dość wymagającym zajęciem. Naskórek w tym miejscu jest dość szorstki i twardy. Na szczęście w aptekach można kupić specjalne skarpetki, wypełnione kwasem. Ich nałożenie i pozostawienie na stopach przez kilkanaście minut skutkuje tym, że w ciągu najbliższego tygodnia martwy naskórek samoistnie zacznie się łuszczyć i odpadać. Jest to rozwiązanie znacznie prostsze niż regularne peelingowanie skóry stóp.